2000 Evler Anadolu Lisesi | Bilgi ve Paylaşım Portalı
Forumdan daha iyi hizmet almak için lütfen üye olunuz.
İyi Eğlenceler !..

.. YoLLar ..

Aşağa gitmek

.. YoLLar ..

Mesaj tarafından duyGu Bir C.tesi Mart 21, 2009 2:21 pmYaşadığım sürece çeşitli yollar çıktı karşıma. Kimisi tercihimdi, kimisi itildiğim yol. Kiminde şarkılar söyleyerek yürüdüm. Kiminde ayaklarım hep geri gitti. Kimi, yokuşlar, dikenlerle doluydu ama severek isteyerek emekledim. Düştüm kalktım. Akşama eve gelecek babamın yolunu gözledim. Yâre giden yollarda kaybettim kendimi. Fallarda çıkan uzunlu kısalı yollara baktım. Her yolun sonunda kaybettiklerim ve kazandıklarım vardı ellerimde.

Kimi Yollar oldu isteyipte çıkamadığım. Hep uzak bir hayaldi. Hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini bilip de hayal etmekten vazgeçemediğim. İçimde ukde olarak kalan yollar. Bir gün dedim hep bir gün…

Kimi zaman isteğim dışında itildim yollara. Canım acıdı her adımda. Ayaklarım geri geri gitti. Başka yolcular gördüm elleri ceplerinde ıslık çalarak yürüyen. Kendi ayaklarıma baktım, sanki ağırlıklar bağlanmıştı da zorla sürükledim ayaklarımı. Dönüp geriye baktım ben bu yola itenler vardı ardımda. Dönemedim.

Kimi yollara çıkarken bir yol arkadaşım vardı. Tüm riskler, inişler yokuşlar gözüme çocuk oyuncağı gibi geldi. Çünkü yol arkadaşımla her türlü zorlukta sırt sırta vereceğimizden emindim. Oysa hiçbir yol dümdüz değildi. Çiçekli yollar olduğu gibi, tırmanmamız gereken yollarda vardı. Keskin virajlar, kavşaklar vardı ilerlediğimiz yolda. Yol arkadaşım tökezlediğimde elimden tutar, inişlerde, yokuşlarda destek olursa ya da olursam ulaşılacak yer gül bahçesi olacaktı. Ama herkes kendi ayağına batan dikeni temizlemek için uğraştı kimi zaman. Yardım için olduğuna inanıp uzanan başka ellere koştu. Yolun belli kısımlarında çeşitli dönemeçler vardı. Kaç kez o dönemeçlerde kaybedip tekrar bulduk kendimizi. Bir gün geldi ki değil yol arkadaşımızı, kendimizi bile taşıyacak takatimiz kalmadı. Birlikte yürüyeceğimiz yol bitmişti ve yolun bu bölümü ikiye ayrılmıştı. Herkes sırt çantasını takıp sırtına devam etti hayat yolculuğuna.

Yollarda bulup, yollarda kaybettim kendimi. Korkup çıkamadığım yollarda oldu. Çıkıp devam edemediğim yollarda. Patikadan da yürüdüm çiçekler toplayarak, tepeleri de aştım soluk soluğa.

Hani ömür biter yollar bitmez derler ya. Yollar bitmiyor ve ben yürüyorum herkes gibi . daha gidecek çook yolum var.

duyGu
вαηLαηdı!

Kadın Mesaj Sayısı : 1994
Yaş : 24
İtibar Gücü : 326
Puanlama : 48634
Kayıt tarihi : 26/12/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz