2000 Evler Anadolu Lisesi | Bilgi ve Paylaşım Portalı
Forumdan daha iyi hizmet almak için lütfen üye olunuz.
İyi Eğlenceler !..

Ahmet Kaya Kütrçe Klip..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Ahmet Kaya Kütrçe Klip..

Mesaj tarafından crazy_türk Bir C.tesi Mart 07, 2009 6:29 pm

10 YIL önce Kürtçe küpten bahseden Ahmet Kaya, aldığı tepkiler nedeniyle yurt dışına gitmek zorunda kalmıştı. Kayasürgün hayatı yaşadığı Paris'te yaşamını yitirmişti.
Kaya'ya Türkiye'yi terk ettiren Kervan adlı klip ilk kez NTV'de Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu "Neden" programında yayınlandı. Programa katılan Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, "10 yıl sonra eşinizin klibini TVde yayınlanıyor, neler hissediyorsunuz" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Ahmet'i sevenler açısından güzel bir duygu. Onlar adına seviniyorum ama kişisel olarak bana sorarsanız artık hiçbir şey hissetmiyorum, yani sevinç hissedemiyorum ne yazık ki. Çünkü karşılığı çok ağır oldu bizim açımızdan. Eğer bu video klip 9 yıl önce ya da 10 yıl kadar önce bu ekranlarda ve diğer tüm ekranlarda Ahmet Kaya'yı sevenler, sevmeyenler bu ülkenin diğer tüm renkleri onlarla paylasılabilmiş olsaydı bütün bu ağır süreçlerden belki geçmemiş olacaktık. Sanattan korkulmamalı, özgür bırakılmalı. Yani üzerine kıyamet kopartılan şarkının bir hasret şarkısı olduğu çıktı, işte siz yayınlıyorsunuz 'Anneye babaya söyleyin ve uzaktaki sevgiliye, bir gün mutlaka döneceğim' diyor. Belki de bunu öngörerek, hissederek okudu bilemiyorum."

crazy_türk
Cσ-α∂мιη
Cσ-α∂мιη

Erkek Mesaj Sayısı : 756
Nerden ? : ÜrGüP
Sınıfım ? : ..
İtibar Gücü : 31
Puanlama : 46961

http://www.damsa.org/html/

Geri: Ahmet Kaya Kütrçe Klip..

Mesaj tarafından Fehim Bir Cuma Mart 27, 2009 7:16 pm

yazık.. yazık ki ne yazık ettiler adama... Sad

Fehim
ѕıcαк üує
ѕıcαк üує

Erkek Mesaj Sayısı : 13
Nerden ? : ''ÇOK UZAKTA ÖYLE Bİ YER'',O yerlerde mutluluklar,Paylaşılmaya hazır ,Bir hayat var.
Sınıfım ? : 12/D
İtibar Gücü : 0
Puanlama : 36580

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics